Wyniki 7 etapu z dnia 14.03.2009 Manosque – Fayence, dystans 191 km

1 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne 4.43.34 (40.41 km/h)
2 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                     0.50
3 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
5 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                      0.56
6 David Moncoutie (Fra) Cofidis                        1.31
7 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
10 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
11 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
12 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux
13 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
14 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad
15 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
16 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
17 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
18 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
19 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
20 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.
21 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
22 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
23 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
24 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            1.39
25 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne           2.00
26 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                      2.05
27 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
28 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream              2.36
29 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream
30 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
31 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
32 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale            2.43
33 Alberto Contador (Spa) Astana                       2.53
34 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                  2.55
35 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                     3.15
36 Martin Velits (Svk) Team Milram
37 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                 4.55
38 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                      7.20
39 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
40 Christian Knees (Ger) Team Milram
41 Markus Fothen (Ger) Team Milram
42 Bram Tankink (Ned) Rabobank
43 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
44 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
45 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
46 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
47 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
48 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
49 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C.
50 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
51 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
52 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
53 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
54 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne
55 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux
56 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                    11.13
57 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne
58 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.
59 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
60 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
61 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
62 Kort de Koen (Ned) Skil-Shimano
63 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
64 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
65 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
66 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
67 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
68 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
69 Stéphane Auge (Fra) Cofidis
70 Daniel Navarro (Spa) Astana
71 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
72 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
73 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
74 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi
75 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
76 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                      19.57
77 Frederik Willems (Bel) Liquigas
78 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
79 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
80 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank
81 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
82 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
83 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano
84 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
85 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
86 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step
87 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
88 Yann Huguet (Fra) Agritubel
89 Damien Monier (Fra) Cofidis
90 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
91 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.
92 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
93 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi
94 Rein Taaramae (Est) Cofidis
95 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad    21.33
96 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
97 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
98 Michael Schär (Swi) Astana
99 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi
100 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis
101 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad
102 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad
103 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
104 Benjamin Noval (Spa) Astana
105 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
106 Sergio Paulinho (Por) Astana
107 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
108 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
109 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
110 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
111 Martin Müller (Ger) Team Milram
112 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam
113 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
114 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
115 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
116 Matthias Russ (Ger) Team Milram
117 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
118 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.
119 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
120 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                   

Lotne premie

Riez, 29.0 Km
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                3 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                       2
3 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne                   1

Fayence, 150.0 Km
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                             3 pts
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                          2
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                1

Fayance, 191 Km
1 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               25 pts
2 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       22
3 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     20
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      18
5 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        16
6 David Moncoutie (Fra) Cofidis                          15
7 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   14
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto              13
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                      12
10 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                           11
11 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi             10
12 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux           9
13 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom              8
14 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad          7
15 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                      6
16 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                    5
17 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                   4
18 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom             3
19 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     2
20 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                     1

Premie górskie

Côte du Bois de Rousset - 6.5 Km
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad              4 pts
2 David Moncoutie (Fra) Cofidis                           2
3 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux             1

Côte de Riez - 32.0 Km
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad              4 pts
2 Martin Velits (Svk) Team Milram                         2
3 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank               1

Côte de Taradeau - 96.0 Km
1 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                         7 pts
2 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                      5
3 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                 3
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                          2
5 Martin Velits (Svk) Team Milram                         1

Côte des Tuillières - 110.0 Km
1 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                          7 pts
2 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                5
3 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                 3
4 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                            2
5 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom            1

Col de Saint-Andrieux - 118.5 Km
1 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom            7 pts
2 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                5
3 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                         3
4 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                 2
5 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                      1

Col du Défens (D.955-D.19) - 126.0 Km
1 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                         7 pts
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                          5
3 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom            3
4 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                 2
5 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                            1

Col de Saint-Arnoux - 139.5 Km
1 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                         4 pts
2 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                2
3 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom            1

Col de Bourigaille - 160.5 Km
1 Martin Velits (Svk) Team Milram                        10 pts
2 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                        8
3 Alberto Contador (Spa) Astana                           6
4 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                4
5 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                      3
6 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                       2
7 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                         1

Côte de Mons - 165.0 Km
1 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                4 pts
2 Alberto Contador (Spa) Astana                           2
3 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                        1

Fayence - 191.0 Km
1 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                4 pts
2 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                        2
3 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                      1

Klasyfikacja młodzieżowa na 7 etapie

1 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom         4.45.05
2 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
3 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
4 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
5 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
6 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                       0.34
8 Martin Velits (Svk) Team Milram                      1.44
9 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                     5.49
10 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
12 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
13 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
14 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.             9.42
15 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
16 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
17 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
18 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       18.26
19 Yann Huguet (Fra) Agritubel
20 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.
21 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
22 Rein Taaramae (Est) Cofidis
23 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom       20.02
24 Michael Schär (Swi) Astana
25 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
26 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
28 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                    

Klasyfikacja drużynowa na 7 etapie

1 Team Saxo Bank                                   14.13.59
2 Euskaltel - Euskadi                                  1.50
3 AG2R-La Mondiale                                     2.29
4 Caisse d'Epargne                                     6.03
5 Quick Step                                           6.24
6 Bbox Bouygues Telecom                                7.05
7 Française des Jeux
8 Rabobank                                             8.29
9 Garmin - Slipstream                                  9.15
10 Team Katusha                                        9.48
11 Cofidis                                            10.58
12 Silence - Lotto                                    12.42
13 Team Milram                                        14.38
14 Skil-Shimano                                       16.47
15 Lampre - NGC
16 Astana                                             18.09
17 Agritubel                                          20.40
18 Liquigas                                           26.05
19 Team Columbia - Highroad                           41.20
20 Cervélo Test Team                                  49.26

Klasyfikacja generalna po 7 etapie

1 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne         28.05.45
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                    1.09
3 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                   1.21
4 Alberto Contador (Spa) Astana                        1.50
5 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                      1.59
6 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                     2.16
7 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                   2.29
8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   2.57
9 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            3.37
10 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux        4.00
11 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                   4.44
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad       5.06
13 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                5.13
14 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                   5.14
15 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                      6.12
16 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            6.40
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
18 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi            6.59
19 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream              7.03
20 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale             8.15
21 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                 9.29
22 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                        11.07
23 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi            11.39
24 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom         11.42
25 Christian Knees (Ger) Team Milram                  12.56
26 Markus Fothen (Ger) Team Milram                    13.21
27 Bram Tankink (Ned) Rabobank                        13.49
28 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne          13.56
29 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                     14.12
30 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                    14.40
31 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                   14.59
32 David Moncoutie (Fra) Cofidis                      15.34
33 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                16.24
34 Carlos Barredo (Spa) Quick Step                    16.44
35 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank          17.53
36 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale               17.55
37 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                 17.57
38 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                 18.29
39 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream    19.40
40 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream          20.07
41 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux            21.46
42 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi              22.13
43 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha             22.50
44 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                     24.05
45 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                 24.06
46 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                 24.13
47 Kort de Koen (Ned) Skil-Shimano                    25.11
48 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                   26.35
49 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux        26.52
50 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank             27.08
51 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne               27.16
52 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale            27.55
53 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                  28.13
54 Rein Taaramae (Est) Cofidis                        28.26
55 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                28.55
56 Yann Huguet (Fra) Agritubel                        29.19
57 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                     29.23
58 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            29.43
59 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel                    29.58
60 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne               30.22
61 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale               30.44
62 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom       30.45
63 Frederik Willems (Bel) Liquigas                    30.49
64 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
65 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                       31.18
66 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              31.25
67 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi          31.43
68 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale           33.06
69 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C.                 33.18
70 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                  34.01
71 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom          35.11
72 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne               35.42
73 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           37.03
74 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne               38.22
75 Daniel Navarro (Spa) Astana                        38.31
76 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                      38.35
77 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad    39.41
78 Martin Velits (Svk) Team Milram                    40.07
79 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank                40.47
80 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.
81 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam             41.17
82 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                   41.55
83 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                  42.26
84 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                 42.40
85 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       43.46
86 Nick Nuyens (Bel) Rabobank                         43.56
87 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom       44.00
88 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                       44.22
89 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                        44.33
90 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream               46.21
91 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                    47.01
92 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi            47.26
93 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam            48.54
94 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam                 49.43
95 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto               50.36
96 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               50.49
97 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                50.52
98 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale           51.46
99 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano                52.46
100 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad      53.32
101 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom      54.50
102 Benjamin Noval (Spa) Astana                       55.24
103 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank               55.25
104 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto            55.57
105 Michael Schär (Swi) Astana                        56.01
106 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad      56.03
107 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
108 Damien Monier (Fra) Cofidis                       56.19
109 Martin Müller (Ger) Team Milram                   56.24
110 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                     57.02
111 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                   57.21
112 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha              57.24
113 Sergio Paulinho (Por) Astana                      57.42
114 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi              59.14
115 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step              59.26
116 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha                 1.03.43
117 Matthias Russ (Ger) Team Milram                 1.09.24
118 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano             1.12.39
119 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream            1.15.57
120 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana                 1.22.46

Klasyfikacja punktowa

1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      79 pts
2 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               66
3 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam               65
4 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                 63
5 Alberto Contador (Spa) Astana                          59
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        55
7 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     54
8 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       49
9 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad             44
10 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                     42
11 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                    37
12 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                     34
13 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                           33
14 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                         32
15 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream       31
16 David Moncoutie (Fra) Cofidis                         31
17 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                   29
18 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                  29
19 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                    27
20 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                    26
21 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale              25
22 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                      25
23 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                24
24 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                         24
25 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad         23
26 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                           22
27 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                       20
28 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                   20
29 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom          20
30 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux          18
31 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto             16
32 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                       16
33 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom             14
34 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                  14
35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                  14
36 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad       13
37 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                   12
38 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                          12
39 Christian Knees (Ger) Team Milram                     11
40 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank             11
41 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                   11
42 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi             11
43 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                        10
44 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                9
45 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne              8
46 Kort de Koen (Ned) Skil-Shimano                        8
47 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   8
48 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        8
49 Rein Taaramae (Est) Cofidis                            7
50 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad           7
51 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                     6
52 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                     6
53 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                      6
54 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale               4
55 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale               4
56 Markus Fothen (Ger) Team Milram                        4
57 Sergio Paulinho (Por) Astana                           4
58 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                3
59 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom             3
60 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                         3
61 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                     2
62 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                         1
63 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                     1
64 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne                  1
65 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                    1

Klasyfikacja górska

1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad             55 pts
2 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                    32
3 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                            23
4 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                        21
5 Alberto Contador (Spa) Astana                          20
6 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               18
7 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi              16
8 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                         14
9 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                          14
10 Martin Velits (Svk) Team Milram                       13
11 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale              13
12 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom          12
13 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                    12
14 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                      11
15 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux               10
16 David Moncoutie (Fra) Cofidis                          9
17 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                   9
18 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream        8
19 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                       7
20 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux           6
21 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                     6
22 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                    5
23 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad        5
24 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                        4
25 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        3
26 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                           3
27 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                    3
28 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      2
29 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                 2
30 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                   2
31 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        2
32 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank              1
33 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux            1
34 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                 1
35 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   1
36 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                   1
37 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom           1
38 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step               28.08.14
2 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   0.28
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            1.08
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                       3.43
5 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom           9.13
6 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                    12.30
7 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                 13.55
8 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank           15.24
9 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream           17.38
10 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux        24.23
11 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne               24.47
12 Rein Taaramae (Est) Cofidis                        25.57
13 Yann Huguet (Fra) Agritubel                        26.50
14 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            27.14
15 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale               28.15
16 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              28.56
17 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom          32.42
18 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           34.34
19 Martin Velits (Svk) Team Milram                    37.38
20 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       41.17
21 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom       41.31
22 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto               48.07
23 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               48.20
24 Michael Schär (Swi) Astana                         53.32
25 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad         53.34
26 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                    54.52
27 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha               54.55
28 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream             1.13.28

Klasyfikacja drużynowa

1 Team Saxo Bank                                   84.23.40
2 Quick Step                                          10.33
3 Euskaltel - Euskadi                                 13.02
4 Caisse d'Epargne                                    13.37
5 Française des Jeux                                  14.01
6 AG2R-La Mondiale                                    16.58
7 Team Katusha                                        18.42
8 Cofidis                                             19.34
9 Silence - Lotto                                     22.04
10 Bbox Bouygues Telecom                              27.09
11 Team Milram                                        29.19
12 Rabobank                                           29.34
13 Skil-Shimano                                       32.30
14 Agritubel                                          33.10
15 Garmin - Slipstream                                33.22
16 Astana                                             39.25
17 Liquigas                                           49.57
18 Lampre - NGC                                     1.10.27
19 Team Columbia - Highroad                         1.15.28
20 Cervélo Test Team                                1.32.02